Ženám sa lepšie spí pri psoch ako pri mužoch, hovoria výskumy.

571
Rasulov/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

Kto by to čakal. V mnohých prípadoch sa stáva, že sa muži šťažujú, že ich polovičky im nedajú v noci dýchať, lepia sa na nich, kradnú im paplóny alebo ich dusia vlasmi. Dnes je všetkému koniec. Štúdia preukázala, že práve muži sú dôvodom, prečo ženy nemajú kľudný spánok.

Skúmalo sa už kadečo, no kvalita spánku za prítomnosti vášho domáceho miláčika ešte nie. Americká profesorka, Dr. Christy L. Hoffman, zistila, že až 55% žien trávi noc so svojimi domácimi zvieratkami a 57% recipientok spí zároveň aj so svojim partnerom. Tie musia mať v posteli dosť plno. U nás Slovákov, trošku nepredstaviteľné.

V rámci tejto štúdie dospela doktorka spolu so svojim tímom k viacerým záverom, ktoré hovoria o ženskom spánku spolu so psami alebo mačkami. Žena si oveľa viac oddýchne keď spí so svojim zvieracím miláčikom, pretože ako bolo vyššie spomenuté rušia ich oveľa menej ako partneri a okrem toho, nastáva pocit oveľa väčšieho bezpečia a pokoja.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

YakobchukOlena/bigstock.com

Taktiež sa zistilo, že majiteľky mačiek vstávajú neskôr ako ženy, ktoré sú majiteľkami psíkov. Taktiež ak spíte s mačkami, je to síce pomerne kľudný a pohodový spánok, no kvalitatívne je nižšie, ako spánok so psom, či dokonca aj partnerom.

Je však diskutabilné, či táto štúdia platí na všetky ženy. Je to síce percento väčšiny populácie, no nikdy neviete aký spánok ma váš domáci pomocník. Aj u nich sa stáva, že si občas zachrápu ako vaši partneri alebo sa budú sústavne mykať a cukať.

Odporúča sa preto nespoliehať sa úplne 100% na tieto výsledky. No je potreba oceniť zaujímavosť štúdie, ktorá je v podstate založená na vnímaní vlastných pocitov jednotlivcom. To, že si zaobstaráte psa alebo mačku, však nemusí vyriešiť vaše intenzívne problémy so spánkom. Na to tu sú iné odborné inštitúcie.

Mohlo vy vás zaujímať:

Neprehliadnite:

[/nextpage]

ZDROJbroadly.vice.com
ZDIEĽAŤ