Vedci prišli s nečakaným odhalením, ktoré ich samotných šokovalo. Partneri, ktorí sa rozhodli pre dieťa, to olutovali v prvych dňoch od narodenia

4175
inarik/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

Vedkyňa, Rachel Margolisom, sa rozhodla výskumom zistiť, ako veľmi ovplyvňuje šťastný pár príchod dieťaťa. Ta túto úlohu sa podujala so skupinou ďalších vedcov, ktorí jej ochotne pomáhali. Pôrodnosť a rodiny s deťmi skúmali v susednom Nemecku, keďže ich nárast detských prírastkov do rodín výrazne predbehol mnohé iné krajiny.

Medzi kladenými otázkami boli naozaj aj tie nevšedné, no najviac ich zaujímalo, či dieťa chceli, poprípade koľko by ich ešte mať v budúcnosti chceli. Taktiež zisťovali aj najšťastnejšie obdobie páru, alebo to, čo ich k dieťaťu viedlo.

Tip na článok: Nemohli mať deti a preto sa rozhodli pre adopciu. Riaditeľ detského domova so smutnou tvárou vysvetlil rodičom, že dievčatko, ktoré si chcú adoptovať má ešte dve sestry

Zistenia prekvapili aj samotných vedcov! Páry totiž odpovedali tak, ako to skutočne nikto nečakal. Štatistika ukázala, že hoci chceli mať mnohé zo skúmaných párov deti, svoje rozhodnutie oľutovali už niekoľko dní po jeho narodení.

Taktiež sa ukázalo, že páry si pred pôrodom predstavovali rodičovstvo úplne inak. Odrazu sa museli vysporiadať s nedostatkom spánku a množstvom plienok. Rovnako pribudli aj hádky s partnerom, či svokrovcami.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Nik_kos/bigstock.com

Všetky tieto problémy môžu mať, samozrejme, aj iné dôvody, ako nechcené tehotenstvo. Pre páry je niekedy ťažkou skúškou už len samotné tehotenstvo alebo problémy, ktoré sa v súvislosti s ním môžu objaviť. Ťažkosti s počatím sú, bohužiaľ, čoraz častejšie a aj toto môže byť spúšťačom nasledujúceho obdobia.

Štúdia však potvrdila aj to, že toto „nešťastné“ obdobie súvisí s vývojom dieťaťa. Prvý rok jeho života je totiž najkritickejší. Mnohí rodičia nemajú ani potuchy, čo všetko vyžaduje starostlivosť o dieťa a po pôrode im ružové okuliare spadnú.

S pribúdajúcim vekom dieťaťa sa do partnerstva podľa výskumu aj vracia šťastie. Ide najmä o obdobie, keď začína navštevovať školu, pretože dieťa je v takom veku už dosť samostatné a zároveň svojím rodičom neustále spôsobuje radosť.

Koniec koncov dieťa je nevinné stvorenie, ktoré nemôže za chyby rodičov, preto ho trestať nie je správne.

Neprehliadnite: Darovať domov niekomu, kto ho nemá, je tou najkrajšou vecou. Úsmevy týchto detí to potvrdzujú

Nenechajte si újsť: Druhorodené deti sú oveľa neposlúšnejšie ako tie prvorodené. S nimi budete máť o zábavu postarané

[/nextpage]

ZDROJvice.com
ZDIEĽAŤ