Šok v nitrianskej nemocnici: 75 ročnému mužovi omylom vymenili umelý kĺb na zdravom kolene

1778
ilustračný obrázok: JacobLund/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

Na operáciu svojho kolena 75 ročný pán František len tak ľahko nezabudne. Dôvodom bol  zlý stav pravého kolena, no po zobudení z narkózy zažil pán František poriadny šok. Zistil, že vymenený kĺb má na ľavej nohe, teda na nohe, na ktorej nepociťoval žiadne zdravotné problémy.

Hneď po prebratí z narkózy začal kričať a žiadať o pomoc. Keď si muža začal všímať zdravotnícky personál, zavolali k nemu operujúceho lekára, primára aj prednostu. Navrhli mužovi tie najlepšie a nadštandardné služby v nemocnici, avšak tým sa im pána Františka nepodarilo upokojiť. Rozhodol sa obžalovať nemocnicu v Nitre a takisto podať podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Po operácii zdravého kolena sa začal Františkov stav komplikovať a noha mu začala opúchať, čo mu znemožňuje rehabilitáciu. Keďže mu operovali koleno, ktoré bolo v poriadku, pán František má veľké problémy pohybovať sa a zažíva tiež veľké bolesti v oboch nohách.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Hovorkyňa nitrianskej nemocnice Tatiana Timková sa pre média vyjadrila, že prijali všetky možné opatrenia, aby sa podobná situácia nezopakovala. Tiež povedala, že kvôli prípadu pána Františka zriadili komisiu, pre podrobné posúdenie prípadu.

Členom komisie je aj hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva Slovenskej Republiky na ortopédiu. Nemocnica sa k prípadu vyjadrí až po jeho dôkladnom prešetrení a na tento čas odmietajú informáciu o tom, že pacientovi bolo vymenené zdravé koleno.

Čítajte tiež: Zomrela mladá Katka kvôli pochybeniu lekárov ? Stažovala sa na bolesti, lekári tomu neprikladali žiadnu váhu

Mohlo vy vás zaujímať: Mladá Lucia zo Slovenska prišla o svoje nenarodené dieťa. Lekár jej len povedal: ,,To sa stáva“

[/nextpage]

ZDROJtopky.sk
ZDIEĽAŤ