[nextpage title=“1″ ]

Mnohé ženy v domácnostiach pred varením mäso opláchnu alebo ho namočia do vody so studenou, či vlažnou vodou. Samozrejme, najskôr ho očistia a nakrájajú. V snahe zbaviť sa baktérií pri čistení mäsa, spravia viac škody ako úžitku. Odborníci vedia, prečo tak rázne odmietajú oplachovanie mäsa, pretože práve to má viac nevýhod, ako výhod.

Umývanie mäsa nie len fáma, ktorá sa šíri a je pri varení zaužívaná tak, že predstaviť si to bez oplachovania to ani nejde. Tento pokyn je, samozrejme, uvedený aj obale tejto potraviny, čo dodržiavajú naozaj mnohí.

Mäso je v dnešnej dobe upravované väčšmi než by bolo zdravé a umývanie to môže naozaj len zhoršiť. Ide o to, že pri takejto príprave mäsa je riziko prenosu baktérií, ktoré na mäse sú ešte väčšie, ako keby ste mäso pripravili bez toho, aby ste ho dávali pod vodu.

Na mäse sa môžu vyskytovať aj rôzne nečistoty, ktoré sa tam dostanú napríklad pri jeho balení alebo inom spracovaní.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Voda totiž baktérie, ktoré sa nachádzajú na mäse neničí. Dokonca nezáleží ani od jej teploty, takže to či je voda studená, vlažná alebo teplá, neovplyvňuje očistenie mäsa. Baktérie sa totiž dajú odstrániť len prostredníctvom dostatočnej tepelnej úpravy, čo oplachovanie rozhodne nedosiahne.

Je preukázané, že mäso patrí medzi potraviny, ktoré sa pred prípravou neumývajú. A po manipulácii s ním je nutné si umyť ruky, aby sa zabránilo prenosu baktérií na ďalšie objekty v kuchyni. Rovnako je to aj so striedaním teplôt pri jeho spracovaní, ktoré sa neodporúča tiež. V krajných prípadoch, varujú odborníci, môže nastať aj vážna otrava, ktorá vyvoláva hnačky, či iné žalúdočné problémy.

Keď mäso vyberiete z obalu, najlepšie je ho dať do vriacej vody a bežne pokračovať v jeho varení. Odstránia sa tým baktérie a riziko, že by mohla nastať kontaminácia, či už člena domácnosti alebo kuchynských nástrojov, je nulová.

Čítajte tiež: Je neuveriteľné, že tento muž ma 51 rokov. Jeho vzhľad pripomína akoby mu bolo o 20-30 rokov menej. Toto je jeho tajomstvo tak mladého vzhľadu

Mohlo vy vás zaujímať: 133 potravín z Poľska nevyhovelo testom, ktoré preverilo české Ministerstvo poľnohospodárstva. Dovážané sú aj na Slovensko.

[/nextpage]

CEZcdc.gov
ZDROJscarymommy.com
ZDIEĽAŤ