Trpí vaše dieťa nespavosťou alebo chodí neskoro spávať? Môže za to jeho vysoký intelekt

968
De Visu/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

Ak sa trápite tým, že vaše dieťa nechce v noci spávať, pravidelne sa budí a dokonca sa to deje každý deň, nemusíte sa už viac báť. Vedci dokázali, že je to znamenie rozvinutia intelektu.

Výskum preukázal, že deti, ktoré sú istým spôsobom nadané, potrebujú menej spánku, ako ich rovesníci, ktorým ešte možno viac rozvinutý intelekt chýba. Peter Fleming, profesor a špecialista na zdravie a vývoj, hovorí, že deti, ktoré majú vyššiu inteligenciu, majú tendenciu budiť sa častejšie počas noci. Hovorí: “Existuje spojenie medzi vysokou úrovňou inntelektuálneho a všeobecného vývoja a prerušovaným spánkom.”

Nenechajte si újsť: Druhorodené deti sú oveľa neposlúšnejšie ako tie prvorodené. S nimi budete máť o zábavu postarané

To, že dieťa má spať celú noc bez prerušenia, je podľa Fleminga len výmysel dnešnej modernej doby. Ak sa prikláňame k evolúcii, časté budenie je omnoho logickejšie. Fleming sa taktiež vyjadril: “Deti nie sú predurčené na dlhú dobu spánku, nie je to pre nich užitočné a neexistuje žiaden dôkaz, že dlhý a neprerušovaný spánok má aspoň nejaký pozitívny prínos. Možno to nie je to, čo by chcela väčšina rodičov počuť.”

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Sam Wordley/bigstock.com

Deti majú v obľube spánok počas dňa. “Z biologického hľadiska je to veľká výhoda, pretože v tento čas budú môcť získať maximálnu pozornosť od svojich hlavných opatrovníkov, pretože budú menej rozptýlené. Takže správanie dieťaťa je z biologického hľadiska rozumné a odôvodnené. Druhá vec je to, že nespĺňa očakávania 21. storočia,” dodáva Peter Fleming.

Dasia Narvaezová, psychologička, tvrdí: “Ani dospelí nespia celú noc, len si nepamätajú, že sa pravidelne prebúdzajú. Spíme celú noc po dobu 8 hodín, pretože počas dňa chodíme do práce, či vykonávame inú namáhavú aktivitu. Ak sa pozieme do ľudskej histórie, zistíme, že to nie je úplne normálne.”

Dieťa je nutné udržiavať v pokoji, pokiaľ sa systémy jeho mozgu ešte stále rozvíjajú. Pravdou je, že pracuje len na 25% v porovnaní s mozgom dospelého človeka. Po narodení si preto vyžaduje vonkajšiu maternicu, vonkajšie hniezdo,” dodáva v závere profesorka Narvaezová.

Veľmi jednoduché je teda zhrnutie toho, že nie je potrebné rozčuľovať sa alebo znepokojovať sa, kvôli tomu, že sa vaše dieťa budí o 4 ráno. Stačí zostať hrdo pozerať, že už v takom mladom veku, máte doma génia.

Neprehliadnite: Zimomriavky po celom tele. Jej hlas je natoľko očarujúci, že ani porota neverila, ako to môže spievať len 11 ročné dievča

Čítajte tiež: V nose svojho maloletého synčeka spozorovala tieto čierne bodky. Ani vo sne by ju nenapadlo, že za to môže práve toto

[/nextpage]

ZDROJhealthymummy.com
ZDIEĽAŤ