[nextpage title=“1″ ]

Letisko Máfaru na Maldivách, zažilo nepríjemnú situáciu, keď zbadali na pristávacej dráhe obrovskú karetu. To, čo sa chystala urobiť, už nebolo možné. Vajíčka musela vypustiť na pristávacej dráhe.

Práve táto korytnačka ja jedna z množstva zvierat, ktorým sme my ľudia zabránili v mnoho bežných aktivitách. Všetko je to práve kvôli našim neustálym zasahovaniam do prírody a do prirodzených prostredí zvierat. Táto kareta hľadala miesto, kde by mohla uložiť svoje vajíčka. Bohužiaľ to miesto už nenašla. Mala namierené k moru, no namiesto toho tam stála pristávacia dráha spomínaného letiska.

Pokračujte v čítaní na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Práve tento ostrov, kde sa incident stal, je známy abnormálnym množstvom korytnačiek. Našťastie vybudovanie tohto letiska a tejto pristávacej dráhy nijako neovplyvnilo populácie korytnačiek, aspoň teda podľa slov domácich. Aj napriek tomu netreba prehliadať práve takéto situácie, pretože neskôr by mohla utrpieť maldivská zvieracia populácia ešte viac.

Korytnačka bola našťastie zachránená a už je všetko v poriadku. Bola vypustená späť do mora. Stále ale pokračuje prevencia enviromentálnych aktivisotv voči prirodzenému prostrediu a prírode ostrova. Dúfame, že sa tieto podmienky zlepšia aspoň o pár percent, pretože my ľudia si ani neuvedomujeme ako veľmi škodíme všetkému okolo nás.

Čítajte tiež: Muž zachránil sovu po autonehode. To, ako sa mu odvďačila je to najdojemnejšie, čo kedy uvidíte

Neprehliadnite: Miloval ju viac ako ostatných. Karl Lagerfeld zanechal po smrti dedičstvo v miliónoch eur svojej mačke Choupette

[/nextpage]

CEZmaldivesindependent.com
ZDROJedition.mv
ZDIEĽAŤ