[nextpage title=“1″ ]

Jar je tu a k nej patrí aj sadenie našich obľúbených druhov ovocia či zeleniny. Jahody patria medzi jedno z najobľúbenejších ovocí. Nie je nič lepšie ako si dať šampanské s jahodami alebo si len tak vychutnávať chuť nami vypestovaného ovocia.

Jeden rok je úroda lepšia, iný zase o čosi horšia. My však pre vás máme niekoľko trikov ako zabezpečiť, aby ste mali jahody, ktoré vám bude každý závidieť.

Dbajte na dobré hnojivo:
Jahody sú špecifickým druhom ovocia, pretože im nestačí len tak hocaké hnojivo. Je potrebné dodržiavať to, aby obsahovalo pre rast potrebné látky. Medzi tieto látky patrí dusík, fosfor a taktiež draslík. Táto kombinácia bude rajom pre rast dokonalých jahôd.

Tip na článok: Milujete ananás? Naučíme vás, ako si vybrať v obchode ten správny!

Majte dokonalý koreňový systém:
Čím sú lepšie korene, tým sa vašej úrode darí viac. Sú odolnejšie, silnejšie a plodia o to viac. Ak teda chcete, aby vaša úroda bola bohatá, je potrebné použiť hnojivo, ktoré obsahuje dostatočné množstvo fosforu. Fosfor je totiž ideálny pre rozvoj koreňového systému jahôd.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Dokonale červená:
Samozrejme chuť a množstvo jahôd je dôležitá. Avšak ak chcete, aby vaše jahody nie len výborne chutili, ale taktiež aby aj dokonale vyzerali, skúste použiť tento trik. Vyberte hnojivo, ktoré bude obsahovať hlavne dusík. Ten dokáže dokonalo stimulovať rast jahôd.

Vopred si pripravte záhon:
Nič nevznikne bez toho, aby ste vopred nepripravili ideálne miesto. A teda je nutné odstrániť všetko, čo v záhone byť nemá. To znamená rôzne typy burín, listov a podobne. Práve v týchto burinách sa totiž môžu skrývať rôzny škodcovia, ktorí vám vašu potenciálnu úrodu zničia.

Dodržujte správne postupy hnojenia:
Ak už máte jahody zasadené je potrebné ich pozorne sledovať. Ako náhla uvidíte, že začínajú rásť, použite dusíkové hnojivo. Na druhú dávku hnojiva použite fosfor. Urobte tak tesne pred tým, než začnú jahody kvitnúť. To si všimnete tak, že sa na nich objavia malé pupence. Tretia fáza hnojenia prichádza kombináciou oboch hnojív. Spravte tak vtedy, keď sa začnú objavovať prvé plody.

Jenna Hamra / Pexels

Najlepšími druhmi hnojiva je napríklad močovina alebo kerbamid. Práve toto hnojivo obsahuje dostatočné množstvo dusíka. Ďalšou možnosťou je použiť dusičnan amónny. Pri tomto type hnojiva postupujte podľa návodu, ktorý je napísaný na obale.

Poslednou možnosťou hnojiva je jeho prírodná forma v podobe kravského hnoja. Toto hnojivo je však veľmi univerzálne a obsahuje malé množstvo draslíka, dusíka a fosforu.

Mohlo vy vás zaujímať: Bylina nesmrteľnosti či elixír života. Najliečivejšia rastlina na svete, máte ju doma aj vy?

Čítajte tiež: Milovníkov orchideí potešíme. Tento spôsob hnojenia doslova milujú, odvďačia sa vám krajším a plodnejším kvitnutím.

[/nextpage]

ZDROJgardenaware.com
ZDIEĽAŤ