Poznáme ich všetky, ale máloktorá vie, čo presne znamenajú. Toto sú charakteristické vlastnosti BB, CC, DD, PP a EE krémov

2134
© everything.plus

[nextpage title=“1″ ]

Pri nakupovaní kozmetiky sa nám často stáva, že nečítame na čo je daný produkt určený alebo to nedočítame do konca, pretože si myslíme, že je to má predsa univerzálne využitie ako každý druhý krém.

Vaše očakávania sú neskôr nenaplnené, pretože krémy nie sú vôbec univerzálne. Výrobcovia už pred nejakým časom prišli s jednoduchým riešením, ktoré vám ušetrí čas, čítanie, ale aj peniaze.

Celý tento nápad oslovil nemeckých dermatológov, ktorých úlohou bola pomoc ženám s problematickou pleťou. Často sa im stávalo, že do ordinácie prichádzali ženy so sťažnosťami na pleť, no celá mágia bola v nesprávnom kréme.

Na tento podnet sa teda vyššie spomenuté skratky dostali na obaly rád krémov na trhu, a tak si môže každá žena vybrať presne to, čo potrebuje.

BB KRÉM:
Táto skratka krému je asi najviac známa, prevažne z rôznych reklám. Celý názov, Beauty Balm alebo Blemish Balm, nám napovedá, že pôjde o niečo krycie a teda o jemné maskovanie prevažne nedokonalostí alebo začervenaní, no stále sa zachováva formula krému. Mal by dokázať hydratovať ale aj vyživovať.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

ch.clinique.com

CC KRÉM:
Táto formula už taká známa nie je, no stále ho viete nájsť úplne jednoducho v rôznych obchodoch. Skratka týchto krémov je Color Control, čo teda znamená, že dokážu kontrolovať odtieň pleti alebo inak povedané zjednocovať. Obsahuje častice, ktoré dokážu rozptýliť svetlo do požadovaného efektu.

Neprehliadnite: Naučíme vás, ako si pomocou čajovej lyžičky omladíte tvár. Budete vyzerať mladšie o niekoľko rokov a zbavíte sa kruhov pod očami.

armlur.am

DD KRÉM:
Je veľká smola, že sa o tomto type krému tak málo hovorí. Skratka je odvodená zo slov Daily Defence alebo Dynamic Do-Allm, čo znamená, že dokážu pleť nielen ochrániť, ale aj dosiahnuť požadovaný tón.

Kedykoľvek budete potrebovať ochranu pred slnkom alebo rôznym prostredím. Vhodnejší je skôr pre staršie ženy, pretože má vo zvyku upchávať póry, ktoré sú problémom mladších dievčat.

Článok pokračuje na poslednej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“3″ ]

armlur.am

PP KRÉM:
Je dosť možné, že tieto typy krémov už doma vlastníte, a ani o tom neviete. Celý názov je Pink Perfect, a to preto, pretože sú známe rúžovou farbou. Je vhodný pod makeup ako podkladová báza. Vďaka týmto typom krémov je pokožka pružná a vypnutá.

zajenata.bg

EE KRÉM:
Tieto krémy sú unikátne, pretože prospievajú a chránia všetky typy pleti, no najviac vyhovujú suchej. Dokážu bojovať proti rôznym problémom a taktiež odstraňujú odumreté bunky a tým podporia mladistvý vzhľad.

Dúfame, že sme vám aspoň trochu pomohli. Je naozaj výhodne ak ovládate týchto jednoduchých päť skratiek. Oddnes pre vás nakupovanie kozmetiky bude hračka. Stačí sa naučiť týchto pár názvov.

Tip na článok: Tieto chyby pri starostlivosti o svoje vlasy, robí takmer každá žena. Robíte ich aj vy ?

Čítajte tiež: Dietológ poradil, ako sa zbaviť nadbytočného tuku na bruchu. Iný za to vyhadzujú stovky eur, vy to máte zadarmo.

[/nextpage]

CEZfuturederm.com
ZDROJbrightside.me
ZDIEĽAŤ