Stalo sa to, čoho sme sa všetci obávali. Prichádzajú prvé problémy s utečencami. V Prešove, na východe Slovenska, sa podarilo cestujúcim nahrať video, ako z rumunského kamióna počas jazdy vyskočili tri osoby iránskej alebo afgánskej národnosti. Podarilo sa im pretrhnúť plachtu. Odkráčali ako keby sa nič nedialo.

Rušná križovatka, v oblasti Sekčov, bola v čase, kedy sa nepríjemná situácia stala, plná áut a preto sa podarilo jedným z prítomných nakamerovať túto v našich končinách nevídanú vec. Našťastie bola okamžite vyslaná zásahová jednotka z Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Traja príslušníci spomínaných národností boli zadržaní políciou.

Tento prípad sa prešetruje vo veci prevádzačstva. Tieto veci nie sú v našej krajine absolútne vítané a absolútne nie na nejakej bežnej báze. Mali by sme byť obozretnejší najma v rámci utečeneckej oblasti, pretože tieto negatívne zážitky sa stávajú čoraz častejšie.

Migranti vyskočili z kamióna

AKTUÁLNE: MIGRANTI VYSKOČILI Z KAMIÓNA, POLÍCIA ICH ZADRŽALAAktualizácia 1: Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PPZ po nahlásení uvedeného prípadu prípad preveruje ako podozrenie z trestného činu prevádzačstva. V súčasnosti na mieste sú vykonávané úkony na zistenie a preverenie relevantných informácií a prípadne preukázanie úmyslu na spáchanie daného trestného činu.Masovo ste nám pred pár minútami začali posielať video, ktoré sa bleskovo šíri na sociálnych sieťach. Z rumunského kamióna vyskočili v Prešove, časť Sekčov, tri osoby, pravdepodobne iránskej alebo afganskej národnosti. Všetci traja boli zadržaní políciou. Na mieste bola vyslaná aj mobilná zásahová jednotka Úradu hraničnej a cudzineckej polície. V prípade ďalších skutočností vás budeme informovať.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Pondělí 29. dubna 2019

Mohlo vy vás zaujímať: Honosná rómska svadba na východe Slovenska. Samotný ženích sa pochválil, že minul 48 000€, takúto hostinu zaplatil pre hostí

Neprehliadnite: Otázka je jednoduchá. Ktoré auto má prednosť? Veľa vodičov, aj tých skúsených, odpovie nesprávne.

ZDROJfacebook.com
ZDIEĽAŤ