Psíčkari sa potešia: Koniec zákazu vstupu s domácimi miláčikmi do reštaurácie, od nového roka to bude možné

1499
Javier Brosch/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

O tomto zaujímavom úkaze budú rozhodovať prevádzkovatelia jednotlivých reštaurácií samostatne, no ak to majiteľ povolí, bude potrebné označenie o vstupe do zariadenia s domácim miláčikom.

Úrad verejného zdravotníctva spolu s Ministerstvom zdravotníctva vychádza v ústrety verejnosti a to tak, že predloží novelu zákona do medzirezortného pripomienkového konania. Vieme, že v súčastnosti je vstup zvierat do priestorov konzumných prevádzok obmedzený, samozrejme s výnimkami u ľudí so zdravotným postihnutím. Toto opatrenie by to malo minimálne trošku zmierniť a urobiť tak povôli nie jednému milovníkovi zvierat.

Ministerka zdravotníctva Kalavská sa k celej veci vyjadrila takto: “Umožnenie vstupu spoločenských zvierat do priestorov určených na konzumáciu stravy nesmie znížiť, respektíve ohroziť hygienickú úroveň prevádzky, ani ohroziť zdravotnú bezpečnosť podávaných pokrmov a nápojov. Z tohto dôvodu bude musieť prevádzkovateľ verejného stravovania doplniť v prevádzkovom poriadku požiadavky na hygienicko-sanitačný režim.”

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

mikeosphoto/bigstock.com

Z toho vyplýva, že si prevádzkovatelia budú musieť zadovážiť jedorázové misky či náradie pre zvieratá.  Ján Mika, hlavný hygienik, sa vyjadril, že pôjde až o 20-30% zariadení verejného stravovania, ktoré budú mať záujem.

Nepôjde však o školské jedálne ani o stravovacie prevádzky v zdravotníckych zariadeniach. Na zmene legislatívy sa pracovalo niekoľko týždňov a rokovalo sa aj so Združením mladých podnikateľov Slovenska, ako aj Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska.

Výsledok a účinnosť uvádzaných zmien sa odhaduje na začiatok budúceho roka.

Mohlo vy vás zaujímať: Dávajte pozor, čo kupujete v obchodoch. Týmto spôsobom odhalíte, či máte doma ovocie potreté voskom. Pre naše zdravie je nebezpečné

Tip na článok: 133 potravín z Poľska nevyhovelo testom, ktoré preverilo české Ministerstvo poľnohospodárstva. Dovážané sú aj na Slovensko.

[/nextpage]

ZDROJcas.sk
ZDIEĽAŤ