Druhorodené deti sú oveľa neposlúšnejšie ako tie prvorodené. S nimi budete máť o zábavu postarané

2060
photosvit/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

Určite ste si všimli buď sami na sebe alebo na vašich deťoch, že to druhorodené je oveľa viac neposlušnejšie, odvážnejšie a otvorenejšie než prvorodené. Od dnes to máte potvrdené aj vedcami.

Nedávne štúdie potvrdili, že dieťa narodené ako druhé v poradí, je oveľa ťažšie zvládateľné. Ak je to ešte aj chlapec, o zábavú máte postarané. Taktiež sa potvrdilo, že poradie narodenia výrazne ovplyvňuje osobnosť detí.

V roku 2005 sa podarilo vedcom z Kalifornie zistiť taktiež zaujímavé výsledky. Druhorodené deti sú v pracovnom, ale aj v školskom živote menej úspešné ako ich starší súrodenci. Toto zistenie bolo naozaj pozoruhodné, pretože deťom, ktoré podstúpili analýzu, boli poskytnuté totožné možnosti vzdelávania. Nejasnosti sú už ozrejmené pomocou štúdií z Messachusetts Institute of Technology (MIT).

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Nadezhda1906/bigstock.com

Tím doktorov, na čele s Dr. Doylom zistil, že deti, ktoré sú druhorodené, boli o 40% náchylnejšie k rôznym problémom a nezhodám so zákonom. Týmto sa potvrdili štúdie kolegov z roku 2005. Všetko je však spôsobené len a len rodičmi a ich staršími súrodencami.

Ak majú rodičia skúsenosti s výchovou prvého dieťaťa, pozornosť a obozretnosť sa týmto oveľa viac znižuje pri druhorodených deťoch. Dr. Doyle sa vyjadril: “Prvorodenci majú vzory, ktorými sú dospelí. Druhorodení a deti narodené potom, majú vzory, ktorými sú ich starší súrodenci.”

Riešením tohto problému je teda rovnaká dávka pozornosti a energie všetkým svojím deťom, bez ohľadu na to, či sú deti prvorodené alebo druhorodené. Kontrolujte vplyv staršieho súrodenca, aby vaše mladšie dieťa nemalo šancu stať sa problémovým. Pozor. Je dôležité nepotláčať osobnosť. Veď predsa to je na nás tak jedinečné.

Neprehliadnite: Matka nechala svoje deti 10 minút samé. Keď potom prišla, zostali jej len oči pre plač

Čítajte tiež: V supermarkete ukradla 5 vajíčok aby nakŕmila svoje deti. Miesto zatknutia ju čakalo obrovské prekvapenie

[/nextpage]

ZDROJbrightside.me
ZDIEĽAŤ