Dominuje vášmu šatníku čierna farba? Dôvod, prečo je to tak, vás prekvapí

2635
Voy/bigstock.com

[nextpage title=“1″ ]

Čierna je nielenže farbou elegancie, no táto farba zvykne o ľuďoch prezrádzať viac než by sa dalo čakať. Výber farieb dokáže o osobnosti povedať naozaj veľa. Niekomu vyhovuje nosiť svetlé oblečenie, inému sa páči výrazná červená, a potom sú tu takí, ktorí obľubujú najtmavšie odtienenajtmavších.

Význam čiernej farby nemusí byť len ten smútočný. Rovnako je aj jej symbolika strachu či zla nesprávna. Pri tejto farbe mnohým môže napadnúť aj ničota a tma. Niekde ju dokonca považujú za akési odtrhnutie od prírody, či zlé znamenie. No prečo je taká obľúbená?

Mohlo by sa zdať, že tí, ktorí túto farbu nosia sa snažia ukryť pred svetom. Ľudské oko si predsa len skôr všimne jasnú žltú, ako čiernu niekde v dave. Ľudia s touto obľúbenou farbou sú veľmi emotívni. Robia všetko preto, aby svoje pocity pred okolím ochránili, pretože sa boja nepochopenia.

Čierna predstavuje aj odmietanie osudu. Môžu ju s radosťou nosiť aj tí, ktorí majú slabosť pre tajomstvá a niekoľko ich aj ukrývajú. Rovnako ju majú radi aj umelci, či osoby, ktoré prežívajú časté opakujúce sa vnútorné konflikty.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

prometeus/bigstock.com

Čierna predstavuje aj pomyselný štít, pretože zabraňuje prenikaniu okolitých energií. Pri negativizme to nemusí byť na škodu, no ak čierna zabraňuje aj pozitívnemu prístupu, a ľudia, ktorí ho nemajú dostatok by sa jej radšej mali vyhnúť.

Na druhú stranu sa o týchto ľuďoch hovorí, že majú krásnu farebnú myseľ. Prekvapujú originálnym myslením, či jedinečnou kreativitou. Taktiež je to farba, ktorá v druhých prirodzene vzbudzuje autoritu. Predstavuje aj konzervatívnosť, formálnosť, či profesionalitu, preto ju veľa ľudí volí na pracovné pohovory. Je tiež veľmi osobitá pre elegantný štýl obliekania.

Neprehliadnite: 13 každodenných vecí a ich využitie, ktoré ste netušili.

Čierna farba je zároveň aj veľmi dominantná a odborníci ju odporúčajú kombinovať. Čierna má tú výhodu, že k nej sa hodí naozaj hocijaká iná farby. Keď už nič iné, svoj outfit by ste mali aspoň oživiť výraznými doplnkami, najlepšie zlatými.

Podľa najnovších štúdii pôsobí táto farba aj upokojujúco a volí ju čoraz viac žien i mužov.

Nenechajte si újsť: Problém so zašednutou bielizňou bude minulosťou! Vyskúšajte tento trik a znovu navrátite bielu farbu oblečeniu.

[/nextpage]

ZDIEĽAŤ