13 každodenných vecí a ich využitie, ktoré ste netušili.

9578

[nextpage title=“1″ ]

Niekedy majú obyčajné predmety, ktoré používame každodenne, skryté funkcie, o ktorých ani nevieme. Preto sme si pre vás dnes prichystali zaujímavý článok, kde spolu odkryjeme ich využitie.

Prečo je jedna strana vlnitá:
Nie každý vie, že vlnitá strana spinky by mala ísť smerom dovnútra a rovná strana navrch. Takto spinka zafixuje vaše vlasy oveľa lepšie.

Kefky na eskalátore:
Mnoho ľudí si myslí, že kefy na okrajoch eskalátorov sú určené na čistenie topánok, ale v skutočnosti sú tam kvôli bezpečnosti. Kefy nás odďaľujú od hrán eskalátora a preto zabraňujú úrazom.

Čo znamenajú prúžky na tubách zubnej pasty:
Pomocou prúžku sa tuba správne usadí na dopravníku a naplní sa pastou alebo krémom. Tieto značky sú načítané špeciálnym svetelným lúčom.

Rúčky na kanistre:
Nie každý sa zamyslel o tom, prečo sú na kanistroch zvyčajne tri rúčky. Kanistre boli vynájdené v Nemecku pred 90 rokmi. Toto usporiadanie rúčok umožňuje jednej osobe niesť 4 prázdne alebo 2 plné nádoby. Okrem toho môžu dvaja ľudia súčasne nosiť jeden ťažký kanister.

Článok pokračuje na druhej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“2″ ]

Detské body:
Nie všetci rodičia vedia, na čo sú dobré chlopne na vrchu body. Ak sa náhodou dieťa umaže od niečoho, jednoducho mu pomocou chlopní body zvlečiete smerom hore a zbytočne tým predídete tomu, aby sa dieťa zamazalo aj po tvári.

Škatuľa od pizze:
Ak zložíte krabicu na pizzu na polovicu, vytvoríte pohodlný stojan.

Priehlbina v boxoch od sladkostí:
Ak túto priehlbinu stlačíte, sladkosť dostanete von z krabice oveľa ľahšie.

Nenechajte si újsť: Problém so zašednutou bielizňou bude minulosťou! Vyskúšajte tento trik a znovu navrátite bielu farbu oblečeniu.

Tic-Tac:
Vedeli ste, že v starých balíčkoch Tic-Tac existuje špeciálny dávkovač? Avšak používalo ho len málo ľudí, preto sa dnešné krabičky vyrábajú bez neho.

Malý otvor na veku kávy:
Možno ste si všimli, že na viečkach od kávy je vždy malý otvor. Prostredníctvom tohto otvoru vychádza z pohára horúci vzduch, vďaka ktorému na ňom veko vždy pevne sedí.

Článok pokračuje na poslednej strane:

[/nextpage]

[nextpage title=“3″ ]

Štvorcová lyžička na zmrzlinu:
Mnoho milovníkov McDonald‘s sa čuduje, prečo je zmrzlinová lyžička na tomto mieste štvorcová a prečo je zahnutá. Faktom je, že tieto lyžice sa používajú ako tryska pre stroj, ktorý zmiešava zmrzlinu priamo vo vašej nádobe. Vďaka tejto technológii sa dezerty pripravujú rýchlejšie, pretože sa stroj nemusí umývať tak často.

Fólia na dvierkach mikrovlnky:
Pravdepodobne ste si všimli, že dvere akejkoľvek mikrovlnnej rúry majú zvyčajne čiernu fóliu. Viete, na čo to je? Chráni vás pred mikrovlnným žiarením a udržuje ho v mikrovlnnej rúre.

Čítajte tiež: Zbavte sa týchto 11 vecí, ktoré vytvárajú vo vašom dome alebo byte nepríjemnú negatívnu energiu

Fóliová rolka:
Na koncoch akéhokoľvek obalu s fóliou alebo lepiacou fóliou sú dve záklopky. Ak ich stlačíte, rolka sa vo vnútri obalu uzamkne a vy si ľahšie odvijete správne množstvo fólie.

Balenie ryže?:
Balenie ryže, určené na prípravu v mikrovlnnej rúre, má špeciálne ventily. Ak odtrhnete takýto obal zdola, zmení sa tvar a balenie bude stáť rovno.

Dúfame, že vás článok zaujal, nezabudnite ho zdieľať s vašimi priateľmi.

Mohlo vy vás zaujímať: Tieto chyby pri starostlivosti o svoje vlasy, robí takmer každá žena. Robíte ich aj vy ?

[/nextpage]

ZDROJboom.ms
ZDIEĽAŤ